Home / Past Permanent Secretaries / Past Permanent Secretaries

Past Permanent Secretaries

  1. Mr  RK Raheem                            1979-1983
  2. Mr  V.O Marcus
  3. Mr  A.O Jawando
  4. Dr  Segun Oyefule
  5. Mr  A Longe                              1987-1989
  6. Kayode Anibaba                                March 1992– September 1992
  7. Laja Omofade                                          1995
  8. Engr.  Ajibade Shekoni                                July-October 1999
  9. Engr. Aderemi Elegbede                           1999-2001
  10. MrsM.A Makanjuola                             2005-2007
  11. Engr. Santos Olubunmi                              2005-2007
  12. Dr. Mrs Titilayo Anibaba                             2008-2013
  13. Mrs Adebola Afun                     2012-2013
  14. Muyideen Akinsanya            2011-2015
  15. Mr Hakeem Ogunbambi                2013-2015
  16. Ayodeji Adenekan                        2015
  17. Mr Olwatoyin Onisarotu                 2015-2016
  18. Elizabeth Abiodun Ashiru ,          May – July 2016
  19. Engr. Adeyemi Saliu Abidemi               August 2016-June 2017
  20. Mr Abiodun Bamgboye                          June 2017– till date